Kurs pomaga w przygotowaniu się do egzaminów do klas dwujęzycznych, jak również uwrażliwia na języki obce i poszerza horyzonty lingwistyczne.

Czym różni się test predyspozycji językowych od sprawdzianu kompetencji językowych?
Nie wiesz – tu znajdziesz wszystkie informacje.

Kursy przygotowujące do klas dwujęzycznych:

  • kurs predyspozycji językowych do VII klasy SP
  • kurs predyspozycji językowych do klasy O LO
  • kurs kompetencji językowych do liceum (klasy z j. angielskim i profilem IB)

Co to jest kurs predyspozycji językowych

Kurs predyspozycji językowych rozwija umiejętność odnajdowania różnic i podobieństw w analogicznych komunikatach w różnych językach. Pod opieką naszych nauczycieli dzieci wprawiają się w szukaniu potrzebnych informacji, pracując na tekstach w językach, których nie znają. Języki węgierski, duński czy rumuński nie są nam straszne. Jest to najlepsza zachęta dla młodych lingwistów do dalszej i wszechstronniejszej nauki języków obcych.

Program kursu

Istotnym elementem naszego programu jest też tzw. język fikcyjny – sztuczny fragment systemu językowego. Przeprowadzając dokładną analizę, uczniowie muszą odnaleźć reguły gramatyczne charakterystyczne dla danego języka fikcyjnego oraz odgadnąć znaczenie słów na podstawie zdań przykładowych. Dzięki temu uczą się rozpoznawać, a także samodzielnie tworzyć nowe struktury. Tego typu ćwiczenie doskonalą umiejętność logicznego myślenia nieodzowną nie tylko podczas nauki języków obcych, ale i przyswajaniu każdego rodzaju wiedzy. 

Nie zapominamy też o polszczyźnie. Obok języków obcych i fikcyjnych ważna jest dla nas świadomość własnego języka ojczystego. Zwracamy uczniom uwagę na jego bogactwo i reguły w nim panujące. Zadania opierają się na znajomości zasad poprawnej składni, fleksji, pisowni oraz zależności frazeologicznych. Kładziemy nacisk na precyzję wypowiedzi i poprawność tekstową.

Pracujemy na materiałach własnych tworzonych w oparciu o egzamin – co roku piszemy nowe zadania, śledząc zmiany wymagań egzaminacyjnych. Pokazujemy różnorodne typy zadań i sposoby radzenia sobie z nimi. Podczas kursu wykorzystujemy inne zestawy zadań niż te zawarte w zbiorze zadań Testuj swoje kompetencje językowe!

Nasze materiały

Nasze materiały dostępne są również jako zbiór zadań Testuj swoje kompetencje językowe. Są to testy, które pomagają w samodzielnym przygotowaniu się do egzaminu predyspozycji językowych do klas  dwujęzycznych w szkole podstawowej i liceum.

predyspozycje językowe – TERMINARZ

czas trwaniadni i godzinylokalizacjadla kogocena
8.03 - 10.05.2023środa
17:00 - 18:30
onlineVI klasa
10 spotkań/90 min
1050zł
10.03 – 26.05.2023piątek
17:00 – 18:30
onlineVI klasa
10 spotkań/90 min
1050zł
11.03 – 27.05.2023sobota
09:00 – 10:30
10:40 – 12:10
12:20 – 13:50
ul. Piękna 24/26VI klasa
10 spotkań/90 min
1050zł