Katarzyna Pijanowska

Katarzyna Pijanowska

Z edukacją jestem związania od 2006 roku, w którym otrzymałam dyplom na wydziale filologicznym. A może jeszcze wcześniej. Już podczas studiów odkryłam, że to jak się uczę ma wpływ na wyniki kolokwium i egzaminów. Uczyłam się z innymi studentami. Uczyłam kolegów z roku. Robiłam notatki, które były chętnie kserowane. Wszystko to miało ogromne znaczenie. Nie wiedziałam wtedy, że ta wiedza będzie podstawą mojej pracy zawodowej.

Jako lektor jednego z najtrudniejszych języków świata musiałam nieźle się nagimnastykować, by obcokrajowcy – moi uczniowie – nauczyli się języka polskiego, a nie zrazili do niego. Ale wtedy to też jeszcze nie był koniec moich poszukiwań zawodowych. Nie zauważałam jeszcze wyraźniej granicy pomiędzy uczyć a uczyć się. Dopiero zmiany w systemie edukacji oraz rozmowy z zatroskanymi i zmęczonymi rodzicami sprawiły, że wróciłam do studenckiego hobby na poważnie.

Tym razem swoje doświadczenie skonfrontowałam z badaniami naukowymi. Zainteresowałam się neurobiologią, neurologią oraz neurodydaktyką, która w Polsce dopiero raczkuje. Okazało się, że moja wiedza i doświadczanie przydaje się nie tylko uczniom, ale również biznesmenom, szkoleniowcom i handlowcom.

Ciągle szukam nowych rozwiązań: jak uczyć się skutecznie i czerpać z tego przyjemność. Mózg to cudowne narzędzie, o którym wiemy coraz więcej, ale nadal nie znamy wszystkich jego możliwości.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się na kursach dla dzieci i młodzieży. Prowadzę również szkolenia dla biznesu.

Prywatnie jestem mamą Zosi i Wojtka oraz żoną wiecznie uczącego się programisty. Miłośniczką zdrowej kuchni i fascynującej literatury.

Magdalena Siekierzyńska

Właście pisze informację o sobie …

Magdalena Siekierzyńska